Kaķīš-lācīš-pelīšcepure un gardumi zvēriņiem

Kad meklēju bērniem cepures, biju šokā –  cepures nekādas no nekādiem materiāliem maksā pat naudu…

Apņēmos adīt pati. Biju piemirsusi, ka cepures ir viena no sarežģītākajām formām. Un it kā jau nekā traka tur nav, bet uztrāpīt pareizo izmēru, lai der konkrētam bērnam… Atrast dziju, kas ir īstā cepurei pēc biezuma, siltuma, mīkstuma… Rezultātā esmu noņēmusies ilgu laiku, uzadījusi diezgan daudz cepures, bet valkājama ir tikai viena 🙂

Šī ir pati vienkāršākā no visām cepurēm un arī ar visu to, šī ir kāda trešā, kas nu der. Biju domājusi uzadīt austiņas un būtu pelīte vai vilciņš. Vīrs to nosauca par bērna ķēmošanu 🙂 Bumbulīši ir vidusceļš. Lai arī cepure pelēka, bērnu visi sauc par lācīti (ja adiet, adiet uzreiz brūnu vai baltu).

Adīšana vienkārša. Uzmet tik valdziņus, cik nepieciešams cepures augstumam (piem., man vajag 17 cm es uzmetu 30 valdziņus). Ada rievotajā adījumā (visu laiku labiski). Izmēra galvas apkārtmēru un sadala to 5 daļās (50 cm /5=10 cm). Un skatoties pēc piegrieztnes, katrā otrajā kārtā rindiņas sākumā 1 valdziņu pieaudzē un rindiņas beigās 2 saada kopā – valdziņu skaits nemainās. Kad vajadzīgais garums noadīts, dara otrādi – rindiņas sākumā saaudzē, beigās 1 pieaudzē. Rievotais adījums labi padodas – var adīt par kādu rindiņu mazāk. Pieres daļā var adīt taisnu gabaliņu, vai pieaudzēt un noraukt katrā otrajā kārtā, lai knābis nav tik liels, bet labums, ka piere silta! Beigās sašuj pirmo un pēdējo rindiņu un vienas puses zigzagu. Pietamborē šņorītes, uztaisa ausis, cakas vai jebko un cepure gatava.

Zīmējot pa vecam, tas izskatās šādi.

Un tad var doties pušķot meža zvēru eglīti. Mēs bijām Tērvetē un tur zvēriem eglīti bij pušķojuši daudzi – idejas ļoti skaistas!

Mani sajūsmināja dažādība – te var redzēt, kādas dārzeņu krelles var savērt! Un ja ābolu iesien sarkanā lentā – glauni! Mēs uztaisījām sēklu maisījumu putniņiem, kas aprakstīts “Ilustrētajā Juniorā”. Sajauc kopā visādas sēkliņas un samaisa ar želatīnu. Šo masu liek formiņās, pa vidam ieliek striķīti un gaida, kad sacietē. Kārumiņš pa pirmo!

 

Vēl kāds labs darbiņš padarīts!

Birkas:

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: